« MALZEME Ana Başlığına Geri Dön

Galvaniz Profiller ve Aksesuarlar

Galvaniz Profiller ve Aksesuarlar

 

 

 

Tavan ve Duvar Galvaniz Profilleri

Tavan C Profilleri

tavan_c_web  Tavan C , alçı plaka asma tavan yapımında kurulan metal konstrüksiyonun taşıyıcı elemanlarıdır. Proje detaylarına göre istenilen boylarda Tavan C  profil üretimi yapmak mümkündür.  Her türlü iç mekanın tavanlarında kullanılabilir. Hafif olmasından dolayı taşıyıcı sisteme fazla yük aktarmaz ve bina hareketlerine uyumlu olması nedeniyle depreme karşı dayanıklıdır. Elektrik ve sıhhi tesisat malzemelerinin kolayca döşenmesini sağlar. Tesisatları gizlemesi nedeniyle dekoratif alanlar yaratmasının yanı sıra alçı plaka asma tavanla mükemmel şekilde ses, ısı ve yangın izolasyonu sağlanır.

tavan profil foto

 

 

 

 

Tavan U Profilleri

tavan_u_web Tavan U , alçı plaka asma tavan yapımında kurulan metal konstrüksiyonunda Tavan C profilleri ve alçı plaka asma tavanın terazide olmasını sağlayan taşıyıcı olmayan profillerdir. Proje detaylarına göre istenilen boylarda Tavan U  profil üretimi yapmak mümkündür.  Her türlü iç mekanın tavanlarında kullanılabilir. Hafif olmasından dolayı taşıyıcı sisteme fazla yük aktarmaz ve bina hareketlerine uyumlu olması nedeniyle depreme karşı dayanıklıdır. Elektrik ve sıhhi tesisat malzemelerinin kolayca döşenmesini sağlar. Tesisatları gizlemesi nedeniyle dekoratif alanlar yaratmasının yanı sıra alçı plaka asma tavanla mükemmel şekilde ses, ısı ve yangın izolasyonu sağlanır.

 

tavan u profilleri

 

 

 

 

Duvar C  50 mm  Profilleri 

DC_75 copyreeeeDuvar C , alçı plaka bölme duvar yapımında kurulan metal konstrüksiyonunda  taşıyıcı görevi gören Duvar C profillerinin ve bölme duvarın terazide olmasını sağlayan taşıyıcı olmayan profillerdir.  Proje detaylarına göre istenilen boylarda Duvar C  profil üretimi yapmak mümkündür.

 

 

duvar c foto

 

 

 

 

 

Duvar U  50 mm Profilleri 

DU_75 copyreee

 

duvaru  foto 1

Duvar U , alçı plaka bölme duvar yapımında kurulan metal konstrüksiyonunda  taşıyıcı görevi gören Duvar C profillerinin ve bölme duvarın terazide olmasını sağlayan taşıyıcı olmayan profillerdir. Proje detaylarına göre istenilen boylarda Duvar U  profil üretimi yapmak mümkündür.

 

 

 

 

 

 

 

Duvar C  75 mm  Profilleri 

 

DC_75 copyreeee

Proje detaylarına göre istenilen boylarda Duvar C  profil üretimi yapmak mümkündür.  Her türlü iç mekanın duvarlarında kullanılabilir. Hafif olmasından dolayı taşıyıcı sisteme fazla yük aktarmaz ve bina hareketlerine uyumlu olması nedeniyle depreme karşı dayanıklıdır.

 

 

 

duvar c 75

 

 

 

 

 

Duvar U  75 mm Profilleri 

DU_75 copyreee

Her türlü iç mekanın duvarlarında kullanılabilir. Hafif olmasından dolayı taşıyıcı sisteme fazla yük aktarmaz ve bina hareketlerine uyumlu olması nedeniyle depreme karşı dayanıklıdır.

 

 

 

duvar u 75

 

 

 

 

Duvar C 100 mm  Profilleri 

 

DC_75 copyreeee   Elektrik ve sıhhi tesisat malzemelerinin kolayca döşenmesini sağlar. Tesisatları gizlemesi nedeniyle dekoratif alanlar yaratmasının yanı sıra alçı plaka bölme duvarla mükemmel şekilde ses, ısı ve yangın izolasyonu sağlanır.

 

 

555

 

 

Duvar U 100 mm Profilleri

DU_75 copyreee
Elektrik ve sıhhi tesisat malzemelerinin kolayca döşenmesini sağlar. Tesisatları gizlemesi nedeniyle dekoratif alanlar yaratmasının yanı sıra alçı plaka bölme duvarla mükemmel şekilde ses, ısı ve yangın izolasyonu sağlanır.
555

 

 

 

 

Galvaniz Aksesuarlar

Klips

klipsKlips, tali profillerin içine geçirildikten sonra ana profillerin üzerine kıvrılarak uygulanır ve böylece profilleri birbirine bağlar.

Ağırlık / Paketleme                                 0,013 kg / Adet – 1000 Adet/ Paket

 

 

 

Askı Maşası

qAskı maşası, askı çubuğuna takılarak uygulanır ve ana taşıyıcı tavan C profillerini taşır.

Ağırlık / Paketleme                                 0,025 kg / Adet – 500 Adet/ Paket

 

 

 

 

Askı Teli

 

777Asma tavanın yüzey taşıyıcı tavandan ne kadar alçak olacağını belirleyen ve tavana dübelle, alçı plaka profillerine de askı maşası ile bağlanan aparattır.

 

 

887

 

 Ağraf

agrafAgraf, asma tavan yapımında mevcut döşemeye sabitlenerek uygulanır.Mevcut döşemeyle asma tavan arasındaki mesafenin az olduğu durumlarda askı çubuğu ve askı maşasının yerine kullanılır.
Agraf, giydirme duvar yapımında mevcut yapı duvarına sabitlenerek uygulanır. Giydirme duvarın esnemesinin alır ve dayanımını artırır.

8798798

 

Çelik Dübel

122

Asma tavan sistemlerinin yapımında kullanılan yüksek dayanımlı dübeldir. 6×45 vida, kovan, L-demir ve somundan oluşur. Mevcut döşemeye sabitlenerek uygulanır.

Ağırlık / Paketleme                                 0,017 kg / Adet – 1000 Adet/ Paket

 

 

 

Ekleme Parçası

 

122Ekleme parçası, profillerin ek yerlerine takılarak uygulanır ve TC profillerini birbirine bağlar.

Ağırlık / Paketleme                             0,055 kg / Adet – 500 Adet/ Paket

 

 

 

 

 

Köşe Ve Fuga Profiller

90′ Köşe Profili

delikli_kose_profili-web       Bölme duvar ve asma tavan sistemlerinin köşelerinde saten ve el sıvasında kullanılan galvanizli ince çelik sac profillerdir.

Ölçüler ( mm ) : 23×23 mm – 25×25 mm
Kalınlık (mm) : 0,35 mm – 0,40 mm
Uzunluk ( mm ) : 2700 mm – 3000 mm
Ambalaj ( adet /bağ) : 50 adet / bağ

 

 

135′ Köşe Profili

phpThumb_generated_thumbnail    Alçı sıva uygulamalarında duvar köşelerinde, alçı plaka bölme duvar ve asma tavan sistemlerinin köşelerinde dikliğini sağlamak ve darbelere karşı dayınımını artırmak amacıyla kullanılan galvanizli ince çelik sac profillerdir.

Ölçüler ( mm ) : 23×23 mm
Kalınlık (mm) : 0,35 mm
Uzunluk ( mm ) : 3000 mm- 2700 mm
Ambalaj ( adet /bağ) : 50 adet / bağ

 

L  Bitiş Profili

 

L

Alçı plaka bitim yerlerinde keskinlik sağlamak için kullanılır. Alçı plaka uygulamalarında köşe bitiş detaylarının kapanması için dizayn edilen bu profil 12 mm kalınlığındaki alçı plaka’nın köşe  kapatmasında kullanılarak pencere ve kapı kenarlarında daha estetik bir görüntü sağlar.

Kalınlık (mm) : 0,35 mm
Uzunluk ( mm ) : 3000 mm – 2700 mm
Ambalaj ( adet /bağ) : 25 adet / bağ

 

 

U Bitiş Profili

profil_155Alçı plaka uygulamalarında düzgün köşe bitim sağlayan ve gizli ışık bandı uygulamalarında kullanılan detay profildir.

Kalınlık (mm) : 0,35 mm
Uzunluk ( mm ) : 3000 mm – 2700 mm
Ambalaj ( adet /bağ) : 25 adet / bağ

 

 

 

Sıva Köşe Profili

369

      Tuğla, beton, brüt beton, gazbeton, bimsblok gibi yüzeylere doğrudan yapılan sıva uygulamalarında köşelerin darbe dayanımını artırmak amacı kullanılan galvanizli çelik sac profillerdir.

Kalınlık (mm) : 0,35 mm
Uzunluk ( mm ) : 3000 mm – 2700 mm
Ambalaj ( adet /bağ) : 25 adet / bağ